Rate this post

חופשה זוגית בירושלים- חו"ל זה ממש פה ממול

 

אם אתם מעוניינים בחופשה זוגית, רומנטית ומלאה בקסם של חו"ל אין ספק כי ירושלים היא מקום מצוין לכך. רבות נכתב בדפי ההיסטוריה על נפלאותיה של העיר הזאת, על יופייה, על ייחודה שלא ממש ניתן להסביר אותו במילים- הוא פשוט נמצא באוויר הפסגות שלה. אך לא רק רוח יש בירושלים. יש גם הרבה אדמה בדמות מסלולי טיול, רחובות מעניינים, שווקים ושפע אירועים המתוכננים לקיץ.

 

לבקר במקומות ידועים יותר או פחות

אלפי תיירים פוקדים את ירושלים מדי שנה. אין כמעט תייר שמגיע לישראל ואינו מבקר בירושלים רוויית האתרים הקדושים וההיסטוריים. ירושלים עשירה כל כך במקומות מעניינים לבקר בהם, עד כי יום ביקור אחד בעיר אינו מספיק ורק עושה טעם של עוד. לכן, חופשה בת כמה ימים מאפשרת לא רק לטעום את העיר על קצה המזלג, אלא ממש להתמזג איתה ולהיות חלק ממנה גם עבור הנופש הישראלי. ביקור בן כמה ימים בעיר מאפשר לצאת לאט לאט מן המרכז אל השוליים, אל המקומות הנחבאים יותר בעיר, המקומות הפחות מתויירים ומוכרים. הדרך הטובה ביותר לגלות מקום היא לקחת (רק ליתר ביטחון) מפה ממשית או אלקטרונית, להתחיל ללכת באתר מוכר כמו העיר העתיקה או הכותל ולצאת ממנו לאט לאט. ללכת לפי העין והלב. הליכה אינטואיטיבית כזאת, מביאה למקומות נהדרים- רחובות קטנים, עוד גרם מדרגות נסתר טבול בצמחיה. כך מגיעים אל החיים האמיתיים, השוקקים ואל הדברים הקטנים שהם הרומנטיים ביותר בחופשה זוגית.

כל אחד והמלון המתאים לו

לאחר יום טיולים רגליים מהנה ומעייף תגיעו למלון ובוודאי תרצו לנוח ולהתפנק בו. ישנם שפע של בתי מלון בירושלים בכל הרמות, החל ממלונות ברמת שני כוכבים, המספקים את הצרכים הבסיסיים וכלה במלונות פאר ברמת חמישה כוכבים. ממלונות גדולים ועד מלונות בוטיק קטנים ומלאי פרטיות. הכל תלוי בתקציב שלכם. אם אתם זוג סטודנטים צעירים, תוכלו להסתפק במקום שהוא ספק מלון ספק אכסניה, בו תפגשו צעירים בגילכם מכל העולם שעושים את מסע התרמילאים שלהם, או לפחות חלק ממנו, בישראל. אם אתם זוג מבוסס יותר, תוכלו לבחור לכם בית מלון יוקרתי, אשר צופה על חומותיה של ירושלים. ישנם גם "מלונות ביניים" ברמה של ארבעה כוכבים אשר גם בהם תמצאו תנאים טובים מאוד. הם יכללו גם בריכה ומתקנים אחרים. ישנם מלונות בכל רחבי העיר. המוכרים והידועים ביותר נמצאים במרכז ירושלים באזור העיר העתיקה אך בהחלט ניתן להתמקם במלון מרוחק יותר ולנוע בעיר בעזרת קווי אוטובוס או הרכבת הקלה.

אתרים רומנטיים במיוחד בעיר

עין כרם: עין כרם, אשר נמצאת בפאתי העיר, היא כפר יפהפה המאגד בתוכו בתי אבן עתיקים, צמחיה ייחודית, שבילים מקסימים, כנסיות מפוארות על מגדליהן. במבט ראשון נראה כי מדובר בכפר אירופאי ולא בכפר הסמוך לירושלים. הכפר שמר כל השנים על צביונו המיוחד. במקום ישנו מעיין בשם מעיין מרים, סמוך לו נמצא המרכז למוזיקה ע"ש טארג הממוקם בבית אבן. הנוף הנשקף מעין כרם על נחל שורק וסביבתו הוא מרהיב. כאשר תהיו רעבים, בעין כרם מסעדות ובתי קפה, כולל בית קפה קטן המייצר שוקולד וגלידה ביתית.

החיזיון הלילי במגדל דוד: אם זו לא רומנטיקה, אז מה כן? כאשר יורד הערב וחושך עוטף את ירושלים, נדלקים אורות מיוחדים מאוד על מגדל דוד. זהו חזיון אורקולי עוצר נשימה המשלב אורות, מראות מדומים ומוזיקה באמצעות טכניקה חדשנית. כך מועבר סיפור של דורות, אך עבורכם זהו ערב רומנטי ומיוחד שתזכרו להרבה זמן.

סיורים רומנטיים בעיר: בירושלים ישנם סיורים רבים אשר בכולם נוצרת אווירה רומנטית ומיוחדת. ישנו סיור בשכונות מרכז ירושלים- נחלאות, אוהל משה ואחרות. שכונות  הגדושות בסיפורים, צבעוניות ואווירה מיוחדת. ישנם סיורים בעקבות סופרים שכוללים טיול בעקבות גיבוריהם של דוד גרוסמן, ש"י עגנון ורבים וטובים אחרים. סיור רומני נוסף הוא סיור בעקבות סיפורי אהבה בעיר העתיקה. סיור צר אך מלא סיפורים המציתים את הדמיון…